Plaszcze meskie

Plaszcze meskie

Zacznijmy od płaszczy i kurtek męskich. Wydawać by się mogło, że w akurat tego typu elementach garderobianych przodują panie, które mają do wyboru naprawdę solidny wachlarz modeli i fasonów. Niemniej jednak w kwestii mody mężczyzn również jest tu cała masa odmian płaszczy oraz kurtek do wyboru. O tym wszystkim dowiecie się właśnie z niniejszego poradnika.sklep z tkaninami sukienkowymi Na pierwszy rzut niech pójdzie klasyczna field jacket czyli inaczej kurtka polowa. Jest to coś na wzór kultowej M-65, a zatem taka kurtka, która dominowała w latach sześćdziesiątych minionego stulecia, stanowiąc podstawę ubioru amerykańskich żołnierzy.

Plaszcze meskie

Z czasem do dawnej mody zaczęto wracać, tworząc właśnie wierne kopie legendarnych wręcz M-65. I tak pozostało po dziś dzień. Patrząc na to, wynajem osuszaczy wrocław ze co kilka sezonów kurtki polowe nadal wracają na wybiegi i do łask projektantów mody, śmiało można rzec, iż jest to podstawa uniwersalnej garderoby każdego mężczyzny ceniącego zarówno efektowną prezencję, jak także i wygodę oraz praktyczność ubioru. Jest to z jednej strony model, który może być uznawany za sportowy, a z drugiej jak najbardziej jest casualowy. Jest komfortowy w noszeniu, neutralny na tyle, że świetnie udaje się go zestawić z wszelkimi innymi elementami garderoby męskiej. Nie trudno jest dobrać do kurtki polowej zarówno koszulę czy sweter a nawet bluzę, jak także i spodnie w rozmaitych wariantach.

Plaszcze meskie

Codzienne kurtki idealnie sprawdzają się jako część mody przejściowej, stosowanej między porami roku takimi jak między innymi jesień oraz wiosna. Pilotka natomiast to inaczej bomber jacket. Jest to taki rodzaj kurtki, która może wystąpić jako naturalnie skórzana albo ze skóry ekologicznej. Tu oczywiście będą rozbieżności cenowe i wygląd oraz ekskluzywność kurtki także da się zauważyć – kurtka skórzana naturalnie będzie znacznie bardziej elegancka. Musimy wiedzieć, że pierwsze, standardowe pilotki były kurtkami typu bomber jacket, które zostały zrobione z matowej skóry. Podobnie jak w przypadku kurtki pilotki, która zaczerpnięta została bezpośrednio od strojów typowych dla wojsk amerykańskich, kurtka bomber jacket została natomiast wprowadzona przede wszystkim w oparciu o model A2 czyli taką kurtkę, która była kultowa wśród pilotów amerykańskich w latach trzydziestych minionego stulecia.

Z czasem z wojska i z lotnictwa kurtki te trafiły na ulice, gdzie się bardzo dobrze przyjęły i zaczęły stanowić podstawę wyposażenia mody męskiej. Jeszcze co innego to kurtka husky. Jest to model bardzo charakterystyczny w stylu brytyjskim. Opiera się na ponadczasowości i neutralizmie jaki przejawia się w konkretnym fasonie tego modelu. Jest to idealny wariant w przypadku sezonów przejściowych, czyli rewelacyjnie kurtkę husky nosi się panom między wiosną a jesienią. Nie zapominajmy także o tym, ze podstawowy asortyment kurtka husky tu opisywana stanowiła w przypadku kompletowania odzieży typowej do jazdy konno czy też była podstawą ciuchów myśliwskich. Jakiś czas temu jednak zdecydowano się ją przenieść, głównie ze względu na je wygodny i praktyczny oraz do wszystkiego pasujący krój, do mody typowo miejskiej.

Cechą charakterystyczną dla kurtki husky okazuje się szeroki fason. Jest też on dość prosty, zatem można pod spód takiej odzieży wierzchniej ubrać wszystko, co tylko zechcemy. Jeszcze co innego to to, że kurtka ta posiada charakterystyczne rozcięcia, jakie są typowe dla marynarki. Są to tak zwane tylne szlice, jakie występują w klasycznych żakietach. W kurtkach tej kategorii cechą szczególną jest także zapinane rozcięcie, jakie zatrzaskuje się. Dobrze sprawdza się w stylu casualowym ale też może przykrywać skutecznie nawet bardzo dobrze leżący na mężczyźnie garnitur, zatem polecana jest jako element mody casualowej i odświętnej, wizytowej.

Artykuł napisany przez: